Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív August - September 2017 Monika Jalakšová Pozitívne myslenie

Helpfest

Dnes by som sa s vami rada podelila o dojmy z benefičnej akcie Helpfest. Už podľa názvu je jasné, že má pomáhať. Výťažok z  projektu je určený pre deti z  neinvestičného fondu PAULÍNKA, n.f., z  ktorého finančné prostriedky putujú výhradne na ochranu a  podporu zdravia a  vzdelávania detí, mládeže a  dospelých postihnutých detskou mozgovou obrnou a inak telesne postihnutých. Ale nechcem vás zahŕňať faktami.
Ak budete mať chuť pomôcť, cestu k nim si nájdete tak ako my. Keď sme sa o akcii dozvedeli prvýkrát, neváhali sme a šli sme sa pozrieť. Neľutujeme. Vraciame sa tam. Nielen preto, že sama žijem s  touto chorobou a  viem, čo to znamená, ale aj pre niečo celkom iné. Naozaj sme sa výborne zabavili. Kapely hrali, tanečníci tancovali, deti sa zabávali pri rôznych sprievodných akciách. Pre mňa mal tento deň aj celkom iný význam. Stretli sme tam zaujímavých ľudí s rôznymi osudmi. Veľa z nich sa v živote musí pasovať s oveľa väčšími problémami, ako mám ja.

Keď sme prišli večer domov, uvedomila si, že viem dýchať bez pomoci prístroja, že viem sedieť a nemám pri tom bolesti, že viem chodiť, aj keď s  barlami. Môžem vidieť všetku tú krásnu prírodu, ktorá je okolo nás. Môžem počuť hudbu, ktorá mi dáva silu. Úprimne, často si nevážim, čo mám. Vďaka takýmto chvíľam si uvedomujem, že nič nie je samozrejmosť. Vedie ma to k tomu, aby som si vážila život, ktorý mám. Benefičnú akciu Helpfest ste síce nestihli, ale možno vás inšpirujem a stretneme sa na inej, podobne zameranej akcii.
Teším sa na vás.


Warning: json_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /nfsmnt/hosting1_1/e/b/eb07ebf7-bcdb-40de-8c0d-cf12cca789d4/burko.sk/web/wp-content/plugins/Ultimate-Premium-Plugin/libs/controllers/sfsi_socialhelper.php on line 616
close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie