Guláš v Šášovskom Podhradí

Varenie gulášu v dobrej, aj keď spočiatku neznámej spoločnosti, nás naviedlo na zorganizovanie akcie – Stretnutie sposákov pri guláši v  Šášovskom Podhradí.

Uskutočnilo sa 19.8.2018 v príjemnom horskom prostredí, kde sa deti mohli bezpečne vyšantiť, vykričať, zabaviť sa s rovesníkmi a nájsť si nových kamarátov. Nikdy nevieš koho stretneš. A tak to bolo aj tu. Zaujal ma Kiko, výnimočný talentovaný mladý muž, ktorý vystupoval v programe Zem spieva. Kamoš Maťo prekvapil ako asistent a bez problémov vedel utíšiť a zaujať detskú spoločnosť. Sestričky Katka a Anička nachodili s maminou viac krokov než ostatní, ale ozembuch ich tak očaril, že zrazu ich túžba po prechádzaní prešla. Najväčší športovec bol Maťo, keď hádzal loptami, ktoré sme nestíhali zbierať. Staršie dievčatá, Ivka a Dianka, mali svoj babský klub, do ktorého sme sa ako rodičia nesmeli starať.

Dospelí skončili pri príprave guláša a degustovaní správnych ingrediencií spojené s jeho varením. Aj najmenší členovia si vyžadovali svoje. Zaujať ich vedel psík Ralf, ktorého sa snažil cvičiť malý Maximilián. Michal, spolumajiteľ psíka Ralfa si našiel kamaráta Tiborka pri hádzaní hrkajúcou rolničkou.
Najočakávanejšou atrakciou bola tombola, každému sa ušla malá pozornosť. Guláš sa vydaril, aj ryby sa nachytali a opiekli. Všetkým sa páčilo, boli veľmi spokojní. Uvedomila som si, aká je dôležitá funkcia rodiny. Súhra členov rodiny, nielen mamy a otca, ale hlavne sestier, bratov, strýkov, tiet, starých rodičov. Bolo vidieť, že nezáleží na veku, z ktorého kraja pochádzate, alebo aké má kto postavenie. Aj tých pár spoločne strávených hodín ma veľmi obohatilo.

Janka Lubušká mama autistického chlapca Liborka

Archív článkov z čísla Október – November – December 2018

Informačný portál Inak obdarení nájdete tu.