Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Január 2017 Poradíme-usmerníme Vedeli ste, že ...

Dôležité pre ZŤP: Oslobodenie od platenia za elektronickú diaľničnú známku

Držitelia parkovacích preukazov ZŤP môžu aj v roku 2017 využívať spoplatnené diaľnice a rýchlostné cesty bezplatne. Registrácia oslobodenia od platenia úhrady z  roku 2016 platí aj pre rok 2017. To znamená, že existujúce registrácie oslobodených vozidiel zostanú v platnosti aj v budúcom roku. Oslobodené vozidlá nemusia o  registráciu žiadať opätovne.

Registrácia oslobodenia od platenia úhrady je platná dovtedy, dokedy sa nezmenia podmienky registrácie (ukončenie platnosti parkovacieho preukazu ZŤP). Od  1.1.2016 sa zmenil postup pri podávaní žiadosti o oslobodenie od  platenia úhrady. Od tohto dátumu sa žiadosti podávajú priamo cez internetový portál www. eznamka.sk alebo prostredníctvom vybraných obchodných miest.

Žiadosti o oslobodenie od platenia úhrady sa už neposielajú poštou na adresu našej spoločnosti.

Pohodlná registrácia cez web 
Ak ste držiteľom parkovacieho preukazu ZŤP a ešte ste nepožiadali o registráciu Vášho vozidla, registrácia je možná aj elektronicky na webovej stránke www. eznamka.sk.
Registrácia oslobodenia od platenia úhrady je však možná aj na vybraných obchodných miestach v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a Košiciach.
Presnú adresu obchodných miest nájdete na stránke www.eznamka.sk.

Potrebné k registrácii 
• Správne a úplne vyplnená žiadosť
• Kópia parkovacieho preukazu ZŤP
• Kópia osvedčenia o evidencii vozidla alebo technického osvedčenia vozidla

Užitočné vedieť 
Oslobodenie od  platenia úhrady sa vzťahuje len na vozidlo, ktoré bolo zaregistrované ako oslobodené.

Spoplatnené diaľnice môžete po registrácii vozidla využívať aj vtedy, ak vo vozidle nesedí držiteľ parkovacieho preukazu ZŤP. Podmienkou však je, aby toto vozidlo bolo riadne zaregistrované ako oslobodené od úhrady.

Pomôžu na Zákazníckej linke 
S akoukoľvek otázkou ohľadne elektronických diaľničných známok sa môžete obrátiť na Zákaznícku linku – 02/32 777 777 Pondelok až nedeľa – nons

Archív článkov Január 2017

Informačný portál Inak obdarení prináša množstvo zaujímavých informácií.

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie