Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Február 2017 Monika Jalakšová Pozitívne myslenie

Dojme vás

Netušila som, že nájdem ďalší film k zamysleniu, či inšpirácii. Stalo sa. Práve idú záverečné titulky príbehu Hachiko a viem, že bude vo mne doznievať ešte veľmi dlho. Univerzitný profesor sa ujme opusteného psa a vytvorí sa medzi nimi neuveriteľné puto. Niečo čarovné a  nezabudnuteľné, aspoň pre mňa. No áno, pripravte si vreckovky… dojme vás v ňom oddanosť i láska.

Prečo píšem o takomto filme na Valentína? Keď všade navôkol sú samé srdiečka, zamilované pesničky, reštaurácie plné zaľúbených párov…Možno práve preto. Je tam všetko to, čo človek potrebuje, aby sa necítil sám. Oddanosť k druhému človeku. Pocit, že niekto na vás čaká, keď prídete z práce, či zo školy domov. Čas, ktorý vám venuje a to nie len preto, že je to povinnosť, ale z dôvodu tak vzácneho, ako je láska v akejkoľvek podobe. Prajem vám, aby ste mali vo svojom živote, aspoň jedného vzácneho človeka, ktorý pre vás urobí možno aj nečakané veci, vo chvíli, keď to najmenej čakáte. Tak ako Hachiko, chcel prvým svojím aportom varovať svojho pána, že sa stane niečo zlé…V živote sú okamihy, malé radosti, ktoré sa možno už nikdy nevrátia. Máme ich však uchované v  srdci, ako najväčšie poklady.
Verím, že sa vám ich podarí uchovať vo svojom vnútri, čo najviac. Bude to váš život robiť krajším, lepším a naplní ho radosťou.

Monika Jalakšová

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie