Do mora na invalidnom vozíku

Na prstoch rúk by som vedel spočítať, koľko krát som sa kúpal v mori za 28 rokov na vozíku. Zakaždým išlo o nekomfortné divadlo plné nástrah zo zranení pri prekonávaní cesty vôbec dostať sa k vode na pláži, ktoré nevyvážil ani pôžitok z kúpania.

V posledných rokoch sa však situácia výrazne zmenila.

Pláže Jadranského mora v Chorvátsku sú doslova posiate rampami alebo stoličkovými výťahmi pre

klientov na invalidnom vozíku. Patrí už k bežnému štandardu, aby v každom trochu väčšom letovisku bol aspoň jeden spomenutý spôsob vstupu pre vozíčkárov do mora. Teda betónová klesajúca rampa so zábradlím pozvoľne miznúca vo vode pre vstup osôb s pohybovým znevýhodnením, alebo stoličkový výťah do mora na elektrickej báze pre najviac pohybovo znevýhodnených – vozíčkárov.

 

Každého klienta, ktorý si v Špecializovanej cestovnej agentúre OREADO vyberá dovolenku sa pýtam, jednak, či cieľom jeho pobytu pri mori je aj kúpanie, nie je to totiž pravidlom, a aký spôsob vstupu do mora preferuje. Od toho sa odvíja poradenstvo pre výber destinácie a až nakoniec konkrétny typ ubytovania v letovisku.
Preto sme v Špecializovanej cestovnej agentúre OREADO pripravili Katalóg prístupných a bezbariérových pláží v Chorvátsku a rovno aj s ponukou apartmánov v konkrétnej destinácii. Všetky v ňom uverejnené pláže som ja osobne navštívil na mieste a preveril skutkový stav zariadení. Takže dovolenka
v Chorvátsku toto leto je pripravená, stačí si vybrať svoj stoličkový výťah alebo rampu a o ostatné, teda ubytovanie sa postará už štvrtú sezónu v rade OREADO.

Mgr. Rastislav Soviš, konateľ OREADO s.r.o.
www.oreado.com

 

Archív článkov z časopisu Inak obdarení Júl – August – September 2018Júl - August - September - 2018

 

Informačný portál Inak obdarení čitajte tu.