Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Potrebujú pomoc Skutočné príbehy

Deti potrebujú OTCA, žena potrebuje MANŽELA

Túto rodinku nepoznám osobne, ale pri častých telefonátoch s mamičkou malej Katky sa mi zdá, akoby sme sa poznali už veľmi dávno.

Ich príbeh by som začala takto:

Pred 10 rokmi chceli prerobiť dom tak si zobrali hypotéku, dom dali do poriadku, žili celkom spokojný život s dvoma zdravými deťmi, a kedže chceli aby ich bolo v rodine viac, pred tromi rokmi sa im narodilo dievčatko. Katka sa ponáhľala na tento svet, narodila sa v 28 týždni.  Kedže bola predčasniatko, zanechalo to vážne zdravotné následky. Po silnom zápale pľúc bola napojená na pľúcnej ventilácii, má tracheostomiu a PEG. Je to ležiace dieťa. Je nádej na zlepšenie zdravotného stavu, no vyžaduje to obrovskú trpezlivosť a hlavne veľa rehabilitácií a cvičenia.
Už boli v rehabilitačnom centre v Piešťanoch, kde po niekoľkých cvičeniach a absolvovaní pobytu v hyperbackej komore sa Katka začala usmievať, je čulejšia. Rodičia sa tešia každému čo i len maličkému pokroku.

Ak  chcete pomôcť malej Katke na rehabilitačný pobyt cez organizáciu tak tu je výzva https://www.ludialudom.sk/vyzvy/4771
Ak by ste im radi poskytli finančnú pomoc na ich osobný účet tu je číslo SK1509000000005129135857

Ak máte záujem ozvať sa cez email tejto rodine kliknite tu 

 

Na začiatku článku som spomenula hypotéku. Nie je to len tak náhodou. Táto rodina sa dostala do zložitej finančnej tiesni keď sa im narodila Katka a všetky zarobené peniaze putujú na liečbu a zlepšenie zdravotného stavu. Ledva im vystačia peniaze na živobytie. Otecko je veľmi šikovný, pracuje aj v dvoch robotách, chodí na brigády, …. Je veľmi málo s rodinou len preto, aby zabezpečil rodinu.
Splátky hypotéky sú veľmi vysoké až 680€. Celková suma je 19000 €

Deti potrebujú OTCA, manželka potrebuje MANŽELA,  …. Chcú ho mať DOMA častejšie.

Preto chcem poprosiť dobrých ľudí nech POMÔŽU.

Tu je výzva na pomoc pri splatení hypotéky: https://www.ludialudom.sk/vyzvy/4694