Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Aj tak sa to dá Archív Máj 2016 Muzikálové okienko Jany Kubišovej Skutočné príbehy

Deň je krajší s muzikálom

Janka, sama máš vážne zdravotné problémy a ešte sa aj staráš o chorého manžela. Ako to zvládaš?
Áno, od  detstva mám DMO, neposlúchajú ma nohy, nemám dobrú stabilitu. Chodím s pomocou barlí alebo chodítka. Je to náročné, ale mám dve deti, ktoré mi pomáhajú. Manželovi sa zhoršil zdravotný stav pred 11 rokmi a posledné dva roky je celkom imobilný, stomik, je plne odkázaný na pomoc iných.

Obaja s mužom máte DMO, nebáli ste sa mať deti? Sú zdravé? Čo pre Teba znamenajú? Sú Ti oporou? 
Dcéra je pre mňa liek, akousi bútľavou vŕbou. Keď varí, sadnem si k nej do kuchyne a rozprávame sa o všetkom možnom. Nemáme pred sebou tajnosti. Vie o  mojich snoch a tie, ktoré sa dajú vyplniť, sa snaží pomôcť zrealizovať.

Aj sa Ti už splnil nejaký sen? 
Áno, dcérka kúpila lístky na muzikál Dracula, kde hlavnú úlohu hrá Daniel Hůlka. Veľmi milo ma prekvapila a  tešila som sa naň ako malé dieťa.

Aké si mala pocity, keď si sedela v hľadisku? Určite si sa dobre cítila, keď si vypadla zo stereotypu. Čo Ti dalo toto vystúpenie? 
Bolo nádherné sledovať muzikál na štadióne Ondreja Nepelu, vidieť ho po  20- tich rokoch a hlavne Daniela Hůlku, ktorý je mojím miláčikom. Bola som vďačná, že som tam prišla. Pozabudla som na starosti. Uvoľnila som sa a ukľudnila sa. Toto vystúpenie mi dalo veľa do života, nabilo ma veľmi pozitívnou energiou.

Prečo práve muzikál Dracula a prečo Daniel Hůlka? 
Daniel Hůlka sa mi vždy zdal neskutočný, hral perfektne, na tú rolu sa absolútne hodil, to mali páni Bednárik, Hess a Svoboda šťastnú ruku pri výbere. Niekde som uvidela ukážku, keď to spieval Daniel Landl a hoci som laik, so spevom a vcítením sa do postavy s Hůlkom sa nemohol vôbec rovnať.

Ak by si sa stretla s týmto spevákom, čo by si mu povedala? 
Je mojou túžbou sa s ním stretnúť a povedať mu, že má prekrásny barytón a  jeho hlas a  texty pesničiek mi vždy spoľahlivo naštartujú nohy, ktoré idú o  čosi lepšie, hoci zvonku to tak rozhodne nevyzerá. Každé ráno, len čo vstanem, pustím si CD a  počúvam jeho piesne. Hneď ma to naštartuje. Ak ma pochytí zlá nálada alebo depresia, tak sa započúvam do tónov piesní z muzikálu a deň je hneď krajší.

Rozhovor s Jankou Kubišovou spracovala Iveta Burianeková

 

Archív článkov z Májového čísla 2016 nájdete tu

Čítajte aj náš informačný portál Inak obdarení

Informačný portál Inak obdarení


Warning: json_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /nfsmnt/hosting1_1/e/b/eb07ebf7-bcdb-40de-8c0d-cf12cca789d4/burko.sk/web/wp-content/plugins/Ultimate-Premium-Plugin/libs/controllers/sfsi_socialhelper.php on line 616
close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie