Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Iveta Burianeková Katka

Ďakujeme

Na tomto mieste by som sa chcela poďakovať všetkým dobrým ľudom, ktorí nám doteraz pomohli finančnou čiastkou, darmi alebo psychickou podporou.

Chcem sa z celého srdca poďakovať  všetkým, ktorí ma v mojich najťažších chvíľach  podržali hlavne psychicky.  Rok 2017 bol veľmi náročný.  Manželovi sa postupne zhoršuje zdravotný stav. Má slabé srdce a zavedený kardiostimulátor. Aj ľadviny mu zlyhávajú. Od júna 2017 chodí na dialýzu. Po nej býva veľmi slabý. Nevládze chodiť. Bolia ho aj hlboké rany na nohách, ktoré sa veľmi ťažko hoja, keďže je diabetik.

Katka má našťastie pohodové obdobie. Zdravotný stav sa jej nezhoršuje čomu som veľmi rada. Je celkom čulá, čiperná. Má veľmi rada svetielka, ktoré je robia spoločnosť hlavne v tomto zimnom období, keď je vonku zavčasu tma.

 

Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým, ktorí nám aj v roku 2017 pomáhali pri zbieraní 2% z daní.
Veľmi ste nám pomohli. Z finančných prostriedkov môžeme pravidelne kupovať Katke špeciálnu stravu.
Sójové mlieka, ryžové kaše, nutrikaše a rôzne príkrmy. Katka nemôže jesť ústami,  tak tieto kaše sú pre nás veľmi vhodné.
Tu nájdete príkrmy.
Kaše kupujeme tieto.

Taktiež v lekárni nechávam veľa peňazí za vitamíny na imunitu, na zlepšenie trávenia ale aj na krvný obraz. Vďaka vitamínom nevieme čo sú infekty dýchacích ciest a chrípka.  Aj masérka chodí Katke pomáhať uvoľňovať svalstvo.

 

Aj manželovi kupujem rôzne pomôcky a vitamíny na zlepšenie zdravotného stavu.
Časté návštevy lekárov dávajú nášmu finančnému rozpočtu zabrať.

Na jar sme mali veľa nečakaných výdavkov, keď sa nám pokazila pec.
Taktiež sa nám pokazila práčka, tú používam každý deň na pranie oblečenia, ktoré Katka buď preciká alebo zaslintá.
V decembri keď nasnežilo a začalo zo strechy kvapkať na chodník, mali sme dosť náročný prístup do domu, tak som dala urobiť madlo, ktorého sa manžel pridŕža, keď príde zoslabnutý z dialýzy. Je to veľká pomoc.


Spomenula som len niekoľko vecí, ktoré sme si mohli dovoliť zakúpiť vďaka dobrým ľuďom, ktorí nám pomáhajú finančne.

Veľmi si to vážim a ešte raz ďakujem.

2016 – 2017 

Mohli sme si dovoliť kúpiť kyslíkový prístroj, vitamíny, rôzne detské príkrmy, vlhčené utierky, vyhrievaciu deku, pomôcky na svetelnú terapiu, taktiež masérsky stôl, ale aj zaplatiť masérku, ktorá chodieva pravidelne masírovať Katku. Teším sa, že jej môžem spolu s masérkou zlepšovať zdravotný stav aj masážami celého tela na novom masérskom stole, kde Katka spokojne leží a vychutnáva dotyky masážou. Nie nadarmo sa hovorí: „ Dotyk lieči telo a úsmev dušu“. Keď vidím na Katkinej tváričke úsmev, to je  pre mňa najkrajší darček.

Taktiež sme mohli zakúpiť a poriešiť doplatky na schodiskovú plošinu, auto, stropné zdvíhacie zariadenie, umývateľný paplón a iné pomôcky, ktoré nám uľahčujú život. Naše pomôcky nájdete tu.

Chceme aj naďalej pokračovať v rôznych terapiách, rozvíjať a stimulovať očká, ušká, rúčky a zapájať všetky zmysly do činnosti.
Ako sa hovorí: ” Peňazí nikdy nie je dosť”, tak sme veľmi vďační za každé euríčko, ktoré nám pomôže.
Verím, že sa nám bude dariť čoraz lepšie.
 

 

  
ĎAKUJEME