Centrum hendikepovaných plavcov (CEHAP)

Centrum hendikepovaných plavcov (CEHAP) je športovou organizáciou, ktorá bola založená v r. 2017 za účelom sprístupnenia športu, hlavne plávania, ľuďom so zdravotným hendikepom bez ohľadu na vek a postihnutie.

Svojou činnosťou chceme sprístupniť plávanie hendikepovaným, ktoré môže byť nielen ich záľubou či súčasťou každodennej rehabilitácie, ale pre tých, čo majú v sebe športového ducha, aj cestou dosahovania športových úspechov.

Kto sme? 
Sme rodičia telesne postihnutých detí, ktorí už roky privádzajú svoje deti na bazén na Mokrohájsku ul. v  Bratislave, kde im je umožnené aktívne sa venovať plávaniu. Sme tiež športoví nadšenci, ktorí by v dráhach bazénov radi videli oveľa viac postihnutých ako tomu v súčasnosti na Slovensku je. Myšlienka založiť Centrum hendikepovaných plavcov vznikala v ostatných rokoch počas účastí našich detí na medzinárodných plaveckých pretekoch, kde sme hlavne v Českej republike s obdivom sledovali nielen úroveň organizácie samotných pretekov ale aj fakt, že 27-ročné pôsobenie Plaveckej akadémie KONTAKT bB viedlo k vytvoreniu širokej členskej základne a sprístupneniu plávania ako takého mnohým ľuďom s telesným či iným postihnutím. Spomedzi členov plaveckej akadémie vzišli nielen reprezentanti ČR reprezentujúci krajinu na vrcholových podujatiach ale tiež množstvo spokojných hendikepovaných ľudí.
Centrum hendikepovaných plavcov (CEHAP)
Náš cieľ 
Chceme prispieť k rozšíreniu hlavne mládežníckej základne plavcov, poskytnúť im plaveckú výuku pod vedením kvalifikovaných trénerov a tým čo prejavia záujem, umožniť účasť na domácich aj zahraničných plaveckých pretekoch. Víťazstvá v bazéne môžu byť pre mnohých motiváciou a cestou ako sa vyrovnať so zdravotným hendikepom a žiť plnohodnotný život. Rodinám s hendikepovanými členmi chceme ponúknuť možnosť stretávať sa v komunite ľudí s podobným osudom, možnosť spoločne tráviť čas pri športe, stretávať sa na plaveckých sústredeniach či súťažiach a zabudnúť tak občas na každodenné starosti, ktoré prináša život s hendikepom.
Centrum hendikepovaných plavcov (CEHAP)
Česko-Slovenský pohár 2018 
Keďže v súčasnosti stagnuje na Slovensku organizácia plaveckých pretekov pre hendikepovaných, rozhodli sme sa zorganizovať 6. októbra 2018 na bazéne na Mokrohájskej plavecký pretek hendikepovaných plavcov, Česko-Slovenský pohár 2018. Pretek sa uskutoční pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Preteku sa zúčastnia českí a slovenskí plavci, do budúcna plánujeme pretek organizovať ako open pre plavcov z rôznych krajín. Skoč aj Ty do vody a  vyplávaj si svoj sen. Príď medzi nás.

Ak máš záujem, kontaktuj nás na e-mail: cehap@cehap.sk
web: www.cehap.sk

Archív článkov z čísla Október – November – December 2018

Informačný portál Inak obdarení nájdete tu.