Anjel pre inak obdarené deti

 

Pred nejakým časom som na facebooku našla fotky anjelov z dreva. Sochy v nadrozmernej veľkosti a predstavila som si takého anjela mať doma na mojom veľkom pozemku. Bolo by to krásne. Napísala som autorovi fotiek a zároveň veľmi zručnému rezbárovi Milanovi Krajňákovi, ktorý má dar od pána Boha robiť také krásne veci.

Milanovi som napísala o mojej Katke a o časopise Inak obdarení. Sľúbil mi, že k nám príde. Prišiel k nám v máji, ale Katku už nestihol spoznať tu na zemi. V apríli odišla do neba medzi anjelov. Anjel pre inak obdarené deti

Čo ťa viedlo k tomu, aby si pomáhal deťom, ktoré majú vážne zdravotné problémy?
Ako dieťa som trpel všelijakými chorobami a mal vážne operácie. Mal som z toho ťažké depresie, až také, že som nechcel žiť. Pýtal som sa Boha kto mu dal právo stvoriť ma. Po čase som vyšiel z tých chorôb a v 38 rokoch ku mne prehovoril Boh a povedal mi: „Ak nechceš svoj život, tak ho obetuj pre iných, pre trpiacich.“ Vtedy som našiel silnú vieru, zanechal rozbehnutú firmu a šiel do osady k Rómom, ktorých som nemal rád. Začal som sa im venovať, naučil som ich vyrezávať anjelov, ktorých rozdávame hendikepovaným deťom a osobnostiam s dobrým srdcom. Jeden letel do Vatikánu ako dar pre pápeža Františka. Anjelov nie len rozdávame, ale dávame do dražieb a aukcii pre deti z vážnymi diagnózami, kde vždy ide celá suma priamo vybranej rodine,
žiadne výťažky, vždy celá suma.

Keď zbadáš inak obdarené dieťa zoberieš ho na ruky, pohladkáš, čo cítiš? Mne moja Katka dávala veľa energie, je to aj u teba tak?
Ja pri objatí takýchto detí cítim radosť. Tak ako Tvoja Katka aj ostatné deti sú anjelici, ktorí dodávajú veľa pozitívnej energie. Ich úsmev a spokojnosť sú najväčším darom pre nás všetkých.

 Anjel pre inak obdarené deti
Čo je tvojím veľkým snom?

Mojím veľkým snom je zriadiť na Slovensku INŠTITÚT POMOCI pre mamky s ťažko chorými deťmi, ktoré sa samé starajú o svoje inak obdarené deti a nevedia čo skôr. Nemajú finančné prostriedky na zabezpečenie a zlepšenie kvality života svojho chorého dieťaťa. Taktiež mojou veľkou túžbou je ísť na púť okolo sveta, kde by som rozdával anjelov.

Kde ťa môžeme stretnúť?
Nájdete ma na facebooku. Chodím na rôzne podujatia, konferencie, kde rozdávam srdiečka. Sadnem do auta a veziem sa, kde ma srdce zavedie.

Rozhovor s Milanom Krajňákom spracovala Iveta Burianeková

 

Archív článkov z časopisu Inak obdarení Júl – August – September 2018Júl - August - September - 2018

 

Informačný portál Inak obdarení čitajte tu.