Andrejko Bublík

Andrej Bublík je novým klientom Denného stacionára Margarétka v Banskej Štiavnici. Má diagnózu Kallmanov syndróm. Prisťahoval sa z Bratislavy do  Banskej Belej aj so svojou rodinou. Má veľmi priateľskú a milú povahu.

Andrej veľmi rád spoznáva nové miesta, je vášnivý cestovateľ. Dobrodružstvo, ktoré prináša tento zaujímavý koníček sa Andrejko snaží zachytiť na  svojom fotoaparáte.

Rád fotí prírodu, priateľov a všetko čo je podľa neho zaujímavé. Je tiež rodinne založený, jeho snom je mať svoju vlastnú rodinu a nájsť si dobrú prácu. Vie variť, žehliť, upratovať, snaží sa pomáhať. Rád spoznáva nových ľudí, či už osobne, alebo cez sociálne siete. A  tak ako každý z  nás, potrebuje niekedy svoj priestor, mať chvíľu len pre seba, kedy rád počúva hudbu na terase, kde môže oddychovať na čerstvom vzduchu. Nedávno tiež začal navštevovať Umeleckú školu tu v  Banskej Štiavnici. Má talent na kreslenie, ale tiež veľkú snahu naučiť sa niečo nové.

V Dennom stacionári Margarétka sa zapája do aktivít ako pletenie z papiera, riešenie matematických úloh, ale aj diktáty. Keď sme už pri učení, Andrejko bol z Praktickej školy zvyknutý učiť sa, dostávať domáce úlohy, viesť si zošit na každý predmet. Hneď ako prišiel k  nám, ochotne nás začal učiť Dejepis, Zemepis, dostali sme už od neho zopár zaujímavých prednášok napr. aj na tému „Koľko peňazí dáva človek každý mesiac na elektrinu, vodu, plyn, stravu…“ Odkedy je Andrejko u nás v Dennom stacionári Margarétka, veľmi sme si ho obľúbili, každý deň nám púšťa piesne svojích obľúbených interpretov, veľakrát sme si na ne aj zatancovali, zaspievali, dokonca aj vyhrávali na bubnoch, či tamburíne. Myslím, že aj Andrej si u  nás našiel veľa priateľov, dokonca aj tých plyšových, ako gorila Oliver a  verný priateľ tuleň Rómeo. Sme veľmi radi, že si Andrejko vybral práve náš stacionár.

Veronika Hrnčiarová inštruktorka sociálnej rehabilitácie

 

 

Archív článkov z časopisu Inak obdarení November 2016
Archív článkov November 2016

 

Čítajte informačný portál Inak obdarení