Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Máj 2015 Pavel Hirax Baričák Pozitívne myslenie

Ako urýchliť zámer ? Obetou a pokorou

Zameriam sa na používanie afirmácií a záležitosť pokory a obety, ktoré Sila nad nami uvidí, čím sa urýchli naše úsilie. Používajte afirmácie – jednou vetou opíšte žiadaný stav a tú vetu si neustále opakujte v hlave. Napíšte si ju na kúsok papiera, ktorý si nalepíte pri raňajšom holení na zrkadlo, pri ceste do práce na prístrojovú dosku auta, v robote na stolový kalendár alebo monitor.

Stokrát i viackrát za deň si opakujte:
– „Môj vzťah s otcom sa zlepší.“
– „Dám výpoveď, šéf to pochopí a rozídeme sa v dobrom.“
– „Som nádherná žena, moja milovaná maternica to konečne taktiež cíti a uzdravuje sa z rakoviny.“

Prípadne vyskúšajte všeobecnejšie mantry:
„Dostáva sa mi hojnosti vo všetkých oblastiach života,“
či: „Stávam sa vďačnejším a pokojnejším človekom.“

Nestačí však dané prosby iba mechanicky drmoliť! Musia byť podporené emóciami, posilnené láskou, ale predovšetkým sa musíte správať tak, akoby už zmena prišla, naplniť sa záverečným pocitom. Myšlienka v súzvuku s emóciou sa postupne mení na realitu, stáva sa skutočnosťou. Ak sa napríklad chcete vyliečiť z nejakej choroby, úspešná modlitba či afirmácia by mali byť založené na pocite, že ste už uzdravení. Svojou vďačnosťou za uzdravenie si privoláte do života zmeny, ktoré budú zrkadliť vaše pocity.

Predstavujte si teda stav, ako vám doktor celý prekvapený oznamuje, že po chorobe už niet ani vidu, ani slychu a vy odchádzate z nemocnice naplnený šťastím. Jediný, kto tomu rozumie, ste vy, a nielen to – odchádzate zo špitála s obrovským POĎAKOVANÍM za to, čo sa stalo. Takže snívajte odzadu a nezabudnite dopredu ďakovať. Keď sme s manželkou zariaďovali dom, pochopili sme, že vybrať vnútorné zariadenie, bytové doplnky, všetok nábytok, farby jednotlivých izieb, proste zosúladiť celý vnútrajšok nezvládneme bez toho, aby to nedopadlo ako gýč. A tak sme vyhľadali pomoc človeka, ktorý je v tomto odbore doma, interiérovú architektku. Predkladala nám návrhy, my sme srdcom vyberali a odrazu to šlo ako po masle. Spolupráca končila našou spokojnosťou, a tak sme ju chceli pozvať na obed. Žiaľ, milo odmietla, „dnes držím hladovku“. Spýtal som sa jej prečo. Odvetila mi, že potrebuje peniaze a takto prosí Boha o viac zákaziek (bola veriaca kresťanka). Takéto veci si ja pamätám… Stretli sme sa o tri mesiace. Spýtal som sa jej, či hladovka priniesla svoju úrodu, lebo takéto veci ma nesmierne zaujímajú. Asi tušíte, ako mi odpovedala: „Paľko, musela som prijať novú babu, toľko sa toho začalo na mňa valiť. Super, veľmi sa mi darí.“ Inokedy som zas stretol kamaráta, poslanca nášho mesta. Pochválil som sa mu, že som si dal očistnú hladovku, lebo je spln, na čo mi odvetil, že si dal taktiež pol dňa bez jedla, ale nie pre telo, ale pre svojho Boha, aby mu pomáhal v uskutočnení jeho osobných cieľov. Jeho Boh to videl, môžete si byť istí. Čím viac je v niekom pokory, tým krajší človek sa z neho stáva. Frekvenčne stúpa, čarovanie mu ide rýchlejšie, napĺňanie mét hladšie. Pokora, pokora a ešte raz pokora.
Kto vysoko lieta, hlboko padá.
Preto nezabudnite pozdraviť každého, koho predbiehate, keď kráčate horou na vrchol. Určite ho stretnete aj cestou nadol. Platí teda rovnica, že čím čistejšia duša, tým sa jej zámery uskutočňujú ľahšie. Preto Ježiš Kristus konal zázraky v priamom prenose. Bol duchovne veľmi na výške, osvietený, vnímal všetky svety a dimenzie súčasne, chápal, a teda prijímal všetko. Všetky tieto predpoklady mu dovolili dostať sa k množstvu znalostí a naučiť sa ovládať rôzne techniky, ktoré ľudia na nižšom stupni bytia nakoniec vyhodnotili ako zázraky.

Nájsť vodu na púšti, oživiť mŕtveho, chodiť po vode, premeniť vodu na víno však pre neho nebolo ničím zázračným, ale bežnými schopnosťami osvieteného človeka. Sú to veci, ktoré môže dokázať každý z nás, keď začne na sebe pracovať, očisťovať sa, dávať do harmónie následky predošlých prešľapov, zastaví vznik nových patálií. Každá karma sa totiž začína naším rozhodnutím a rozhodujeme sa podľa toho, akí sme. Sme tým, ako myslíme, aké vytvárame myšlienky. Z myšlienok sa stávajú slová, zo slov činy. Činy vytvoria zvyky a z nich vznikne náš charakter. Ten vymodeluje náš osud, ktorým k sebe priťahujeme potrebné životné lekcie, neuzavreté veci, ľudí – učiteľov i zrkadlá. Ak zosadíte z trónu svoj rozum, ktorý pracuje na princípe porovnávania a určovania polarity, teda je sluhom najmä pre ego, a za kráľa korunujete svoje srdce, vaše myšlienky sa začnú zhmotňovať oveľa rýchlejšie. Preto je veľmi dobré, aby ste dôkladne preverovali ich kvalitu a obsah.

Praktizujte to v každodennom živote, každú minútu svojho bytia. Nedajte sa zahltiť negatívnymi myšlienkovými pochodmi, lebo sa stanú súčasťou vášho emočného sveta a bude otázkou času, kedy sa prejavia aj v prežívanej realite. Energie všetkých vašich emócií, myšlienok a činov sa ukladajú do vášho osobného magnetického poľa. Nielen prvé minúty života v inkubátore máte v sebe dokonale nahraté. Preto máte možno taký vycibrený čuch, lebo vaša duša si veľmi dobre pamätá „vôňu“ toho inkubátora, ktorý dokonale prebudil vaše čuchové zmysly. Alebo ste možno v jednom vašom predošlom živote v aréne zabíjali zvieratá, a tak sa teraz nemôžete dotknúť nijakého zvieraťa, aj keď vám je milé. Ak je niečo nepochopené, prejavuje sa to. Je v nás každá sekunda bytia zo všetkých našich životov, je v nás celý vesmír.

Jedna čitateľka mi raz napísala: „Keď som sa začala venovať anjelom a vesmíru, pripla som si na chladničku papier, kam som si písala všetky svoje priania, aby som ich mala na očiach. Keď sa mi nejaké vyplnili, škrtla som ich a dopísala nové. Môj osemročný syn Simon si zas založil škatuľku, do ktorej si vkladal želania. Buď si ich tam napísal, alebo vystrihol niečo z časopisu. Stále sa ma pýtal, kedy mu to už anjelik prinesie. Hovorila som mu, nech je trpezlivý, že mu tie veci určite prídu do cesty, veď o ne poprosil. Ubehol asi polrok, prišli Vianoce a s nimi opäť otázka: ‚Kedy?‘ Tak som mu povedala, aby priniesol škatuľku, že sa na to pozrieme. Či mi veríte alebo nie, my sme tú škatuľku vyprázdnili, pretože všetko, o čo prosil, už dávno mal. Bol tým milo prekvapený. Opýtala som sa ho, či už tomu verí, a on že áno. Tak som mu povedala, nech poďakuje, a stalo sa.“

Nič sa nestane náhodou, všetko má svoje zákonitosti, podľa ktorých sa veci dejú. Ani loptička sa neodráža od mantinelu náhodne, ale podľa fyzikálnych zákonov. Hádam si nemyslíte, že sa nám veci stávajú na matičke Zemi len tak? Všetko sa riadi pravidlami. Ja ich nazývam vesmírne zákony a ak ich objavíte a začnete sa podľa nich ako rozumná bytosť správať, rýchlejšie a „bezbolestnejšie“ dosiahnete to, čo sa v živote snažíte uskutočniť. Takisto objavíte svoje poslanie, čo máte vykonať pre druhých.

Ste tým, na čo myslíte, a všetko, na čo myslíte, vám príde aj do života. Ak myslíte na chudobu, budete prežívať biedu. Keď myslíte na nešťastie, stane sa vám. Ak myslíte na radosť, budú sa vám diať veselé veci. Začnite teda naplno veriť a ocitnete sa razom uprostred svojich snov.

Nech svet speje k láske, Hirax

http://baricak.blog.sme.sk/c/370713/ako-urychlit-zamer-obetou-a-pokorou.html

Archív článkov z časopisu nájdete na našom webe tu.

Články z časopisu čítajte aj na informačnom portáli Inak obdarení.

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie