Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Apríl - Máj - Jún 2018

Ako sa pohnúť z miesta – HendiKup, e-shop pre šikovných zdravotne postihnutých

…Sadáme do vozidla…
HendiKup.sk je nápadom a dnes už aj hotovým dielom troch nadšencov a zakladateľov, Diany Šilonovej, Ivana Páleníka a Mareka Pauloviča. Ich cieľom je prostredníctvom platformy e-shopu dať priestor talentovaným tvorcom, ktorí z dôvodu zdravotného postihnutia nemajú úplne rovnaké možnosti propagovať sa v spoločnosti.

Ako sa pohnúť z miesta HendiKup e shop
…Zapíname pásy… 
To, že má celý projekt zmysel, ukázal prieskum, kde tvoriví a kreatívni ľudia bez rozdielu ich fyzických obmedzení prejavili radosť z nápadu a tiež ochotu zapojiť sa. Napokon, HendiKup je výnimočný práve tým, že nie je len obyčajným e-shopom, kde často ani len netušíte, kto je autorom výrobku, ktorý kupujete. Vychádza z presne opačného princípu. Primárne sa na stránke zobrazuje portfólio jednotlivých predajcov, ich príbehy a dôvody, prečo sa stali súčasťou HendiKupu. Každý z nich má túžbu ukázať spoločnosti svoju hodnotu a jedinečnosť, vďaka čomu dokážu byť inšpiráciou pre každého z nás.

…Kontrolujeme vozovku…
HendiKup prezentuje aktuálne trinásť pilotných výrobcov, pričom v priebehu blízkej doby pribudnú ďalší štyria. Ponúkajú vlastnoručne vyrobené výrobky vrá- tane obrazov, vyšívaných či háčkovaných predmetov. K dispozícii sú i služby, realizovateľné napr. cez Skype. Výrobcovia majú takto možnosť pretaviť svoje hobby do zmysluplnej práce a ukázať všetkým, že sa vedia plnohodnotne zapojiť do spoločnosti. To je podstata a zmysel HendiKupu – cez príbehy šikovných ľudí šíriť osvetu, aktivizovať komunity a u samotných výrobcov podporovať pocit sebahodnoty a užitočnosti.

Ako sa pohnúť z miesta HendiKup e shop…Pohľad do spätného zrkadla… 
Podarilo sa vyskladať tím skvelých ľudí, či už z radov výrobcov, expertných dobrovoľníkov alebo samotných zákazníkov. Celý projekt je vlastne o ľuďoch a pre ľudí, bez nich by nebol ničím. Preto je najvyššia snaha o maximálnu férovosť a transparentnosť voči všetkých zúčastneným stranám. Keďže je projekt ešte len v začiatkoch, sem-tam sa vlúdi aj nejaká chybička. Je však dôležité, že takéto situácie sa snažia všetci využiť na to, aby sa celý projekt posúval vpred.

…Pripravujeme sa na štart… 
E-shop prináša ešte jednu unikátnosť. Je výnimočný a atraktívny pre zdravotne znevýhodnených práve tým, že ponúka komplexné zastrešenie administratívnych úkonov a legalizácie predaja. Strach zrušenia kompenzácií a príspevkov od štátu je najčastejší dôvod, prečo nakoniec väčšina diel od talentovaných zdravotne postihnutých skončí len v šuflíku. HendiKup však poskytuje sprostredkovanú možnosť poradenstva ohľadom akýchkoľvek otázok.

...Vyrážame vpred…! 
Prečo sa teda zapojiť?
• Budeš mať možnosť byť súčasťou projektu, jediného svojho druhu na Slovensku
• Tvoje výrobky alebo služby budeš môcť ponúkať širokej verejnosti, nie len svojim známym
• Svojim príbehom môžeš inšpirovať ďalších ľudí Ak to skúsiš, nič nestratíš.

Napíš nám na ahoj@hendikup.sk
Tím HendiKup

 

NAJDÔLEŽITEJŠIE KONTAKTY NA JEDNOM MIESTE
HendiKup nájdete na adrese https://www.hendikup.sk a https://www.facebook.com/hendikup

Formulár pre tých, ktorí chcú posilniť tím spolupracovníkov, je na adrese bit.ly/2IJX2LP

Ľudia, ktorí chcú ponúkať svoje výrobky/služby v jedinečnom e-shope HendiKup, nech neváhajú a píšu ahoj@hendikup.sk

close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie