Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Archív Júl - August - September 2018 Krásne príbehy od srdca Nadácia Anjelske krídla Pozitívne myslenie

Aj tak sme najbohatší….

Narodenie dvojičiek je vzácnosť, ale narodenia trojčiat je už takmer rarita.

V jednej malej dedinke sa narodili pred osemnástimi rokmi Tri dievčatká. ,Zuzka, Danka a Terezka. Prvé dve boli „veľké baby“,veď vážili l6OO a l8OO gramov. Ale Terezka mala iba 75O gramov. Prvé dve sa mali hneď k svetu, pekne priberali, ale s Terezkou to išlo veľmi pomaly. Mamička bola starostlivá, s detičkami poctivo cvičila, čo bolo na nich vidieť. Preto, že boli vysoko rizikové, museli byť pravidelne sledované.
Keď mali rok, Zuzka a Danka už chodili, ale Terezka ešte ani nesedela .Mala som z nej veľmi zlý pocit a obavy o jej ďalší vývoj.
Pri ročnej kontrole sa mamička zaprisahávala, že viac deti už nechce!
Potom dlho na kontrole neboli. Objednali ich,až keď mali dva roky. Keď som ich zbadala vo dverách, skoro som onemela!
Boli rovnako oblečené, na chrbátikoch mali červené ruksačiky a behali po čakárni.
Prvé dve začínali vyprávať, ale Terezka už vyprávala vo vetách a bonzovala na sestry – “ Oni ešte majú plienky,ale ja už nemám…a mám ti zaspievať pesničku???“

No zázrak.
A dôvod, prečo nechodili na kontroly? Narodil sa im zdravý chlapček. Po dlhšom čase objednali rodičia na vyšetrenie chlapčeka po úraze hlavičky. Keď s nimi prišla maminka, hneď som ju poznala. Po vyšetrení priznala, že je to ich siedme dieťa.
„Narobíme sa,aj finančne sa musíme obracať. Máme veľkú záhradu, pole, kravu, prasiatko, hydinu. Ale s pomocou celej rodiny to zvládame.
Viete, aj tak sme v dedine najbohatší. Sedem pokladov nemá nikto“

Či im ešte nejaký poklad pribudol, to neviem. Ale tú lásku v rodine, spolupatričnosť, vzájomnú pomoc im môžeme všetci len závidieť.