Burko

Spoločnými silami zvládneme všetko

Aj tak sa to dá Archív Jún - Júl 2017 Skutočné príbehy

Aj deti inak obdarené majú svoje sny!

Kubino má 7 rokov a  je prvák. Od svojich rovesníkov sa odlišuje svojou výškou ktorá je 94cm.
Má Achondropláziu – nízky vzrast.

Má tiež svoje sny ako každý, no jeden bol obzvlášť podivuhodný. Prišiel domov vtedy ešte zo škôlky a oznámil nám, že chce hrať na bubny.
Manželka zalomila rukami a  mne poskočilo srdce, že konečne tu bude poriadny rachot. Nasledovala cesta do umeleckej školy, kde pán učiteľ po preskúšaní Jakuba zhodnotil, že niečo spolu vymyslíme – veď bubny sú všelijaké. V septembri nastal veľký krok. Začala škola a aj umelecká škola popri tom. Kubino sa snaží počúvať a hlavne hrať na bubeóny – ako pán učiteľ hovorí. Postupne z trieskania sem tam a tam a sem vznikli jednotlivé skladby. Deň pred Vianocami prišiel k nám domov veľký balík ako svet. To bolo radosti, no Bambulľka tam nebola, ale poriadne bubny pre Jakuba. Po ich zložení, naladení a  po mnohopočetnom pílení – teda skracovaní všelijakých stojanov a  tyčiek Jakub sadol a hral ako o život.
V januári mal už svoj prvý malý koncert, kde odohral 4 skladby na bubnoch a jednu na xylofóne. Priamo tam na koncerte bol Jakub pasovaný do cechu skupiny SUBINA – súbor bicích nástrojov. Chlapci tam hrajú na všetko, na čom sa dá búchať: marimba, metalofón, xylofón, hrkalky, triangel a bubny, aké si len viete predstaviť. Vždy sme chceli dať naše deti na hudobnú, že začneme práve bubnami to ma ani vo sne nenapadlo. Na druhej strane, ak je to čo len trošku možné, prečo to neskúsiť. Netreba sa báť nových výziev aj prostredníctvom našich detí. Dnes je moderná doba, kde sa dá zohnať takmer všetko, tak to trošku skombinujme, trošku upravme a naše deti sa nám odvďačia svojim šibalským úsmevom. Chcem sa srdečne poďakovať pánovi Mgr. Petrovi Krškovi za to, že nás neomietol a že sa venuje Kubinovi. Zároveň sa chcem poďakovať všetkým našim známym aj neznámym ktorý prispeli prostredníctvom nadácie Orange na Kubinové bubny.
Autor: Juraj Polák
close

Prajeme príjemné čítanie a ďakujeme za zdieľanie